Search

Kaitse töötajate tervist viiruste hooajal õhupuhastiga

Milleks õhupuhasti?

Kas teadsid, et inimene hingab keskeltläbi 20 000 korda päevas? Õhu hulgana teisendub see umbes 12 kuupmeetriks, millest enamik käib kopsudest läbi kõige halvema õhukvaliteediga paikades, ehk siseruumides.

Saastunud õhk ning tugev tervis on kaks mõistet, mis ühte sammu paraku ei kõnni. Vaid ühes kuupmeetris õhus võib leiduda kuni 20 miljonit peenosakest, allergeeni, bakterit või viirust. Lisaks hingamisteede haigustele ja allergiatele toovad need kaasa ka väsimuse ning produktiivsuse langemise.

Viirushooaeg on taas kätte jõudnud ning sellega kaasnevatest ohtudest ilmselt pikemalt tänavu vestlema ei pea. Küll aga võib lähemalt tutvustada tõhusaid õhupuhasteid, mille abil nii töötajate kui enda tervist kaitsta.

Kuidas puhastite filtersüsteemid töötavad?

Kõige efektiivsem õhupuhastus viiakse läbi kasutades õhu niisutamist ning kvaliteetseid HEPA filtreid. Tegemist on võimeka filtriga, mis suudab 0,3 mikromeetri suurusi peenosakesi eemaldada vähemalt 99,97% ulatuses.

Selline osakeste suurus on tuntud kui kõige läbitungivam osakeste suurus (MPPS) või kõige raskem filtreeritav osakese suurus. Lisaks HEPA filtritele kasutatakse ka aktiivsöefiltreid, mis elimineerivad hingatavast õhust ebameeldivad lõhnad, kemikaalid ja formaldehüüdi.

Nende kõrval on levinud ka õhu pesemise metoodika, mis tähendab sissetõmmatud õhu ioniseerimist, sellele staatilise laengu andmist ning niisutusfiltrite läbi juhtimist. Filtritesse sattunud saasteained jõuavad vette ning õhk saab puhtamaks ja niiskemaks.

Vital Air aitab õhku puhastada ka ventilatsioonisüsteemidesse plasmapõhiseid või ionisaatoritega õhupuhastajaid lisades, mis töötavad kas ilma filtriteta või eelfiltritega, mille abil jämedaid osakesi kinni püütakse.

Kasutatavat tehnoloogiat nimetatakse fotokatalüütiliseks õhupuhastamiseks. Puhastusprotsessi käigus reageerib puhastis olev katalüütiline materjal UV-valgusele ning tekitab selle läbi õhus leiduvaid kahjulikke aineid lagundavaid molekule.

Miks on õhu niisutamine oluline?

Parimad siseruumi lahendused on õhupuhastajad ja niisutid kombineeritult, mis tähendab, et õhk puhastatakse ning seejärel suunatakse läbi veefiltersüsteemi, mis omakorda on puhastab vee. Puhastatud ja niisutatud õhk suunatakse ruumi.

Niisutamine on sama tähtis kui puhastamine, sest madala niiskusega tubades kipuvad viirused kiiremini levima. Ühtlasi ei aita tavapärased kliimaseadmed seda vältida.

Praegusel talvisel hooajal langeb siseruumides kütmise tõttu niiskustegur eriti suures ulatuses.

Madal niiskus ja sellega kaasnevad probleemid ei puuduta ainult inimesi. Kahjustuda võivad saada nii mööbel, parkett kui ka näiteks taimed.

Vital Air’i tootegrupist leiad maailma tippklassi õhupuhastusseadmed Coway brändilt. Lahenduste park on valminud teaduspõhiselt, ehk seadmete väljatöötamisel on osalenud teadlased. Enamus tehnoloogiaid on patenteeritud.

Tutvu lähemalt meie õhupuhastite tootevalikuga:

https://www.vitalair.ee/product-category/ohupuhastajad/

Soovid sooduskoodi?

Liitu uudiskirjaga ning võta soodustus!

See veebisait kasutab küpsiseid, et tagada teile parim kasutuskogemus meie veebisaidil.