Search

Keevitussuitsu filtreerimissüsteemide olulisus tööstushoonetes

Mis on keevitussuits ning miks see inimesele ohtlik on?

 

Aina enam pööratakse tootmises tähelepanu töötajate heaolule ja seda ka keevitustsehhides, sest sinine suits tootmises viitab puudulikule keevitusventilatsioonile.

Keevitamise käigus tekkiv suits koosneb metalliaurudest ja gaasidest, mis sisaldab tervisele kui ka keskkonnale kahjulikke saasteaineid. Peenem tolmufraktsioon, mis tekib keevitamise ajal, koguneb kopsudesse ja imendub vereringesse, põhjustades mitmesuguseid terviseprobleeme.

Teadlaste avastuste kohaselt võib pikaajaline kokkupuude keevitamise käigus eralduvate gaaside, aurude ja suitsuga viia raskete terviseprobleemideni, sealhulgas vähkkasvajate tekkimiseni ja muude tervise tüsistusteni. Näiteks 2019. aastal liigitati metalli keevitussuits inimestele kantserogeenseks Rahvusvahelise Vähiuuringute Agentuuri (IARC) poolt avaldatud teadusuuringute põhjal. Uuringud näitasid, et metalli keevitussuitsuga kokkupuude võib suurendada kopsu- ja mõnel juhul neeruvähi riski.

Et tagada töötajate ohutus, on ettevõtted kohustatud jälgima, et keevitussuitsu kontsentratsioon ruumis ei ületaks kehtestatud norme vastavalt seadustele. Iga riik määrab ise keevitussuitsu maksimaalse lubatud kontsentratsiooni õhus, ja see võib varieeruda vahemikus 1–1,5 mg/m3 mõnes Euroopa riigis kuni 5 mg/m3, mis on hetkel kehtiv nii Eestis, Lätis kui ka Leedus.

Olenemata kehtivatest eeskirjadest püüavad mitmed vastutustundlikud tööandjad säilitada siseõhu kvaliteeti oluliselt kõrgemal tasemel, kui seadused nõuavad.

keevitussuitsu filtreerimissüsteem

Kuidas muuta keevitusprotsess inimese tervisele ohutumaks?

professionaalne õhupuhastaja

Töökoha keevitussuitsu filtreerimissüsteem:

Läbi äratõmbetoru õhupuhastamine on üks kõige efektiivsemaid viise suitsu, aurude ja peentolmu eemaldamiseks, vähendades nende levikut üldistes tööruumides. Nende seadmete võimekus on kuni 5700m³/h.

 

 

 

 

 

Lightair tööstuslik õhupuhastaja

 

Mobiilne keevitussuitsu filtreerimissüsteem:

Mobiilset õhupuhastit saab teisaldada ja lihtsalt paigutada sinna, kus seda kõige rohkem vajate. Tänu mobiilsele õhupuhastile on teil võimalik puhastada kogu siseruumi õhusaastet suitsust, aurudest ja erinevast peenosakestest. Nende seadmete võimekus on kuni 6000m³/h.

 

 

 

 

keevitussuitsu eemaldajaStatsionaarne keevitussuitsu filtreerimissüsteem:

Tööstuskeskkondades võib kasutada statsionaarset lae alla paigaldatavat keevitussuitsu filtreerimissüsteemi, mis puhastab kogu siseruumi õhku, kus on palju keevitusaure, suitsu ja peenosakesi. Nende seadmete võimekus on kuni 8500m³/h.

 

 

 

 

Keevituse ja erinevate metallide töötluses on kõige levinumad gaasid:

  • Karbon dioksiid ja monooksiid
  • Dilämmastikoksiid
  • Osoon

Metalliosakesed, mida võib leiduda keevitusaurudes:

  • Koobalt
  • Vask
  • Kroom
  • Tsink
  • Nikkel
  • Mangaan

Puhas ja tolmuvaba keskkond hõlbustab ka keskkonna- ja terviseeeskirjade järgimist

 

Tööstuskeskkondades, kus on õhus palju peenosakesi, ehitustolmu, kiude, õietolmu, keevitusaure ja suitsu, on oluline kasutada tööstuslikku õhupuhastajat. See aitab luua tervislikumat töökeskkonda vähendades haiguspäevi kuni 20% läbi mille vähendad ka tootmiskadu. Hea siseõhu kvaliteet vähendab haiguspäevi, suurendab tootlikust ja tõstab töötajate tervise heaolu ning ühtlasi aitab tugevdada ka ettevõtte identiteeti ning kuvandit ja räägib kaasa ettevõtte hoolivusest oma töötajate suhtes. Ei saa mööda vaadata ka asjaolust, et töötajate produktiivsus on puhtama õhuga ruumides suurem.

 

Võta Meiega ühendust juba täna ja alustame koos tervislikuma sisekliima loomist!

 

5% SOODUS

Liitu uudiskirjaga ja kingime sulle esimeselt ostult -5% soodustust

*Soodustus rakendub vaid täishinnaga toodetel!