Search

Kevadine õietolm ja allergiad

Kuidas tekib hingamisteede allergia?

 

Allergiat põhjustab kõrgenenud tundlikkus suhteliselt kahjutute ainete suhtes. Meie immuunsüsteem teeb tööd, et võidelda kõigi võõrkehadega, mida keha tuvastab kahjulikena. Neid võõraineid nimetatakse teisisõnu antigeenideks. Kuigi antigeenid võivad olla mis tahes viirused või bakterid, võivad need olla ka suvalised hingamisteede allergeenid, nagu tolm,  õietolm või loomakõõm. Tavaliselt tuvastab organism allergeenid kahjulikuna kohe, tänu millele hakkab immuunsüsteem allergeenide vastu võitlemiseks antikehasid tootma.

Mida rohkem keha antigeenidaga kokku puutub, seda rohkem hakkab keha ka nn histamiini tootma. See põhjustab traditsioonilisi allergilisi sümptomeid, nagu vesine nina, köha, silmade sügelemine ja aevastamine. Need reaktsioonid on mõeldud allergeenide väljutamiseks kehast. Õietolmu allergia ja sümptomite leevendamiseks võtavad allergikud antihistamiinikume, ehk ravimeid, mis blokeerivad histamiinide toimet organismis, vältides seeläbi sümptomeid.

Mis on õietolmuallergia ehk heinapalavik?

 

Õietolmu allergia kimbutab paljusid inimesi ja seda just kevadel kui on looduse tärkamise ja õitsemise aeg. Õietolm ei pruugi alati olla allergiline vaid allergeen saab sellest siis, kui õietolm sisaldab valku, mis toimib allergeenina ning lendleb tuulega sattudes nii inimese limaskestale. Selle tõttu hakkab immuunsüsteem tegema tööd, et vabaneda limaskestale sattunud õietolmust.

Ehk siis, õietolmu allergia on lühidalt öeldes allergiline reaktsioon õietolmule. Õietolm võib põhjustada nina limaskestade ning silmade sidekesta põletikku ja turse, ühtlasi võib tekitada ka allergilist löövet ja köha. Mõnel inimesel võib õietolmuga kokku puutumine põhjustada isegi allergilise astma sümptomeid nagu õhupuudus, vilistav hingamine, köha ja/või pitsitus rinnus.

Lahendused õietolmuallergia jaoks

 

Kuigi esialgu suudavad astma- ja allergiaravimid allergia sümptomeid kontrolli all hoida, ei aita need vältida kokkupuudet allergeenidega. Lihtsalt taimedest eemale hoidmisest ei piisa. Õietolm võib tuulega liikuda sadu kilomeetreid.

Õietolmuallergia käes vaevlevad inimesed peaksid kasutama isiklikke ruumifiltreerimissüsteeme, mis suudavad tõhusalt õietolmu õhust eemaldada.

Eriti oluline on õhu filteerimine sel juhul, kui kahtlustate, et teie lapsel on astma, sest nende väiksemad hingamisteed on erinevatele õhus levivatele saasteosakestele, kaasa arvatud õietolmule vastuvõtlikumad, mis tähendab, et avalduvad sümptomid võivad olla ka hullemad kui mitte isegi eluohtlikud.

Kui teil või teie lapsel on astma, tasub mõelda õhupuhasti kasutamisele aitamaks eemaldada õhust leiduvaid osakesi, mis võivad astmahaigete hingamist raskendada.

Milline õhupuhastaja on parim võitlemaks allergia ja astma vastu?

 

Meie tippklassi antiallergilised õhupuhastajad Coway Storm, Coway Airmega 150 ja Coway Airmega Jet püüavad kinni 99,99% õhus leiduvatest osakestest kuni 0,1 mikronini, kasutades “meditsiinilise kvaliteediga filtreerimist” ja “H13” TRUE HEPA filtreid. Aastatepikkune testimine ja kliendikogemus näitavad, et HEPA filtrid eemaldavad kõige tõhusamalt õhust allergiaid põhjustavaid allergeene ja saasteaineid, kaasaarvatud õietolmu. Lisaks HEPA filtrile on õhupuhastajal ka eelfilter ja aktiivsüsifilter

  • Eelfilter eemaldab õhust suurema tolmu ja saasteosakesed.
  • Aktiivsöefilter eemaldab õietolmu, hallituse eosed ja lemmikloomade kõõma, lõhnad ja lenduvad kemikaalid, mis võivad tekkida majapidamistööde käigus või siseruumis kasutatavatest materjalidest ja sisustusest.
  • HEPA filter eemadab õhust patogeensed viirused ja bakterid, sigaretisuitsu, mikrotolmu ja muud kahjulikud ained.

 

Kui sa pole kindel, milline õhupuhastaja võiks sinu majapidamisse sobida, siis võta meiega ühendust ning aitame sind seadme valikul suurima rõõmuga.

Tutvu ka teiste tippklassi õhupuhastajatega meie e-poes.

 

 

5% SOODUS

Liitu uudiskirjaga ja kingime sulle esimeselt ostult -5% soodustust

*Soodustus rakendub vaid täishinnaga toodetel!