Search

Kondensatsioon aknal, ehk aknad higistavad: Appi tuleb õhukuivati!

Udused aknad või sisemiste klaaside kondensatsioon ei ole külmal aastaajal haruldane.

Nende tüütu niiskusladestumise põhjuseks on köetava eluruumi liigniiskus, millel võib olla erinevaid põhjuseid. Ilma asjakohaste vastumeetmeteta põhjustab püsivalt niiske ruumiõhk mitmesuguseid probleeme, nagu hallituse teke, füüsilised kaebused ja isegi suurenenud küttekulud. Miks? Sest suurenenud õhuniiskusega ruume tuleb oluliselt rohkem kütta, kuna kütta tuleb ka õhus sisalduvat niiskust.

Seetõttu ei tasu leppida hommikuste veepiiskadega aknaklaasidel jumala andununa, vaid võtta ette midagi tervisehädade, inventari niiskuskahjustuste ja kõrgete küttekulude vastu.

 

Optimaalne õhuniiskus (40-50%) kaitseb kondenseerumise eest

Põhimõte on järgmine: Tervislik niiskustase eluruumis on 40-50 protsenti. Madalam niiskustase toob kaasa limaskestade dehüdratsiooni, kurguvalu ja suurendab külmetusohtu. Kui õhuniiskus on püsivalt üle 60 protsendi, suureneb hallituse oht ja sellega koos ka tervisehädade oht.

Nii et lihtsalt veenduge, et õhuniiskus oleks tervislikus vahemikus, näiteks termohügromeetriga BZ26, mis näitab nii niiskustaset kui ka ruumi temperatuuri.

Lihtsam öelda kui teha: eluruumi niiskust mõjutavad mitmesugused tegurid. Köögis süüa tehes, elutoas trenni tehes, vannitoas dušši all käies, halva ventilatsiooni puhul ja isegi magades tõuseb õhuniiskus toas hingamise tulemusena. Kokkuvõttes tõuseb korteri või maja õhuniiskus kiiresti ebatervislikule ja kahjulikule tasemele.

Kas regulaarne tuulutamine aitab liiga niiske ruumiõhu vastu?

Esimene asi, millele mõelda, kui akendele tekib kondensaat, on õhutamine. Kuid isegi avatud uste ja akendega sundventilatsioon ei anna alati soovitud tulemust. Eriti hommikutundidel on õues õhuniiskus sageli kõrge ja ventilatsiooni edukus seetõttu kohati tagasihoidlik. Umbes 80-protsendiline või kõrgem õhuniiskus ei ole talvel haruldane. Halvimal juhul tõstab hommikune väljatuulutamine korteris või majas isegi õhuniiskust.

Korduv tuulutus on ka energeetilisest vaatepunktist kõike muud kui ideaalne. Kui tuulutate oma korterit või maja mitu korda päevas 5-10 minutit pärani avatud akendega, lasete palju soojusenergiat välja! Tuba jahtub, seda tuleb uuesti soojendada ja küttekulud tõusevad.

kuivatus

 

Mugavus, kui õhk on liiga niiske: Troteci õhukuivatid

Mobiilse õhukuivati ​​abil on palju lihtsam, mugavam ja eelkõige kuluefektiivsem hoida ruumi õhuniiskust tervislikus vahemikus. Kaasaegsed Troteci kondensatsioonikuivatid tarbivad suhteliselt vähe elektrit, neid saab kasutada paindlikult erinevates ruumides ning need on tänu erinevale niiskuse eemaldamise võimsusele saadaval peaaegu igas suuruses ruumidesse.

Erinevates versioonides ja kaasaegse disainiga seadmed eemaldavad ruumiõhust liigniiskuse täisautomaatselt ja takistavad seeläbi õhuniiskuse tõusu üle optimaalse väärtuse (40-50%).

õhukuivati koju

 

Head põhjused, mis räägivad Troteci õhukuivati ​​kasuks:

  • Elutoa õhuniiskust reguleeritakse automaatselt eelseadistatavas vahemikus (optimaalne: 40-50%)
  • Ei kondenseeru klaasidele, peeglitele ega akendele ning seega on väiksem niiskuskahjustuste ja terviseprobleemide oht
  • Usaldusväärne kaitse hallituse tekke eest
  • Madal energiatarve tänu ökonoomsele termostaadi juhtimisele
  • Optimaalse õhuniiskusega ruume tuleb vähem kütta, kui liiga niiske õhuga ruume

Tutvu lähemalt Troteci õhukuivatitega meie e-poes.

5% SOODUS

Liitu uudiskirjaga ja kingime sulle esimeselt ostult -5% soodustust

*Soodustus rakendub vaid täishinnaga toodetel!