Search

Õhupuhasti: Investeering sinu tuleviku tervise heaks!

Tervis on sinu tähtsaim vara, millesse investeerida.

Õhupuhasti valimine on oluline, et tagada puhas ja tervislik siseõhk. Kaks peamist tegurit, millele tuleks keskenduda õhupuhasti valimisel on: ruumi suurus ja saaste. Oleme välja toonud mõned sammud, mis aitavad teid sobiva õhupuhasti valimisel:

 1. Ruumi suuruse määramine: Esimene samm on kindlaks teha, kui suures ruumis te õhupuhastit kasutada kavatsete. Mida suurem ruum, seda suurema võimsusega õhupuhastit vaja läheb.
 2. Õhusaaste tase: Oluline on hinnata, millist tüüpi õhusaastet teie ruumis kõige rohkem esineb. Selleks võib olla tolm, õietolm, lemmikloomade karvad, suits, lenduvad orgaanilised ühendid jne. Erinevad õhupuhastid on spetsialiseerunud erinevatele õhusaaste tüüpidele.
 3. Filtrisüsteem: Enamik õhupuhasteid kasutab mitut filtrit korraga, nagu eelfilter, HEPA-filter ja aktiivsüsi filter. HEPA-filter on eriti oluline, kuna see suudab püüda peeneid osakesi ja allergeene. Just sellepärast on allergikutel ja asmaatikutel soovituslik valida HEPA-filtriga õhupuhasti.
 4. Õhuvahetuse määr: Õhupuhasti efektiivsus sõltub selle võimest õhku puhastada ja seda ringlusse võtta. Vaadake õhuvahetuse määra, mis on väljendatud kordade arvuna tunnis (nt 4x/h). Mida suurem on see number, seda efektiivsemalt puhastab seade õhku.
 5. Müratase: Kui kavatsete õhupuhastit kasutada magamistoas või tööruumis, siis pöörake tähelepanu seadme müratasemele. Vaiksemad õhupuhastid on teatud keskkondades oluliselt mugavamad.
 6. Automaatsed funktsioonid: Mõned õhupuhastid on varustatud automaatsete sensoritega, mis tuvastavad õhukvaliteedi ja reguleerivad puhastuskiirust vastavalt. Antud funktsioon tagab seadme optimaalse töötamise.
 7. Hooldus ja filtrite vahetus: Vaadake üle kuidas ja kui tihti tuleb õhupuhastit ja selle filtreid hooldada. Regulaarne hooldus tagab seadme tõhusa toimimise pikema aja vältel.
 8. Bränd ja garantii: Eelistage tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke, mis pakuvad ka pikaaegset garantiid. See tagab, et saate toote puuduste korral vajalikku tuge.

Valiku tegemisel lähtu enda konkreetsetest vajadustest ja soovidest.

 

Seletame lahti õhusaasteained, mis jagunevad tavaliselt kolme põhikategooriasse:

 • tahked osakesed
 • gaasilised
 • bioloogilised saasteained

Tahkete osakeste saasteained: Need on õhus hõljuvad väikesed osakesed või tilgad, mis võivad sisaldada tolmu, tahma, suitsu ja vedelikupiisku. Ühed osakesed on piisavalt suured, et neid palja silmaga eristada, näiteks tolm ja mustus, kuid teised, nagu näiteks fossiilkütuste põletamisel tekkivad peened osakesed, on nii väikesed, et neid saab tuvastada ainult elektronmikroskoobiga.

Gaasilised saasteained: Nende hulka kuuluvad sellised gaasid nagu süsinikmonooksiid, vääveldioksiid, lämmastikoksiidid ja lenduvad orgaanilised ühendid. Neid gaase toodetakse sageli fossiilkütuste, tööstuslike protsesside ja teatud majapidamis- või kaubandustoodete põletamisel.

Bioloogilised saasteained: Sellesse kategooriasse kuuluvad elusorganismid, nagu bakterid, viirused, hallitus, seened, õietolm ja lemmikloomade kõõm. Neid seostatakse tavaliselt niiske keskkonnaga ning aladega, mida regulaarselt ei puhastata.

 

Kõige levinumad siseõhu saasteained ja kuidas need levivad?

Tolm, allergeenid ja lemmikloomade kõõm: Eeed osakesed esinevad tavaliselt kõigis siseruumides. Tolmu võivad tekitada kangas, mööbel ja inimtegevus, samas kui allergeene ja lemmikloomade kõõma tekitavad loomad.

Õietolm, hallitusseente eosed: need bioloogilised saasteained kanduvad tavaliselt koju väljastpoolt, kuid hallitus võib kasvada ka siseruumides niisketes kohtades. Õietolmu tase on tavaliselt teatud aastaaegadel kõrgem, samas kui hallitus võib õigete tingimuste korral tekkida aastaringselt.

Lenduvad orgaanilised ühendid (LOÜ): Lenduvad orgaanilised ühendid on teatud tüüpi gaasilised saasteained, mis võivad eralduda mitmesugustest materjalidest ja toodetest, sealhulgas värvidest, puhastusvahenditest, ehitusmaterjalidest ja mööblist. Need ühendid võivad õhus püsida ja põhjustada mitmesuguseid terviseprobleeme.

 

Õhusaaste mõistmine ja õige õhupuhasti valimine

Õhk, mida me hingame, mängib olulist rolli meie üldises tervises ja heaolus. Paraku võib sisetingimustes olla õhk saastatud erinevate ainetega, mis võivad kahjustada meie hingamisteid ja mõjutada üldist heaolu. Õhupuhasti on tõhus lahendus selle probleemi vastu võitlemiseks, kuid sobiva valiku tegemine nõuab teadlikkust nii õhusaaste kui ka oma isiklike vajaduste osas.

Mõju inimeste tervisele

Kokkupuude õhusaasteainetega võib avaldada negatiivset mõju meie tervisele. Lühiajalised sümptomid võivad hõlmata ärritust silmades, ninas ja kurgus, peavalu, pearinglust ja väsimust. Pikaajaline kokkupuude võib aga põhjustada tõsisemaid terviseprobleeme nagu hingamisteede haigused, südamehaigused ja isegi vähk. Astmaatikud ja allergikud võivad olla eriti vastuvõtlikud õhusaaste negatiivsetele mõjudele.

 

Investeering tervislikumasse tulevikku

Kvaliteetne õhupuhasti, nagu seda on Coway õhupuhasti, võib olla oluline valik puhta siseõhu tagamiseks. Erinevate filtrite ja mudelite abil saate kohandada õhupuhasti vastavalt teie vajadustele. Iga investeering puhtasse õhku on samm tervislikuma ja energilisema elu suunas.

Pidage meeles, et individuaalsed vajadused võivad varieeruda vastavalt keskkonnale, tervislikule seisundile ja eelistustele. Enne lõpliku otsuse tegemist soovitame teha põhjalikku uurimistööd ja vajadusel konsulteerida spetsialistiga, et valida õige õhupuhasti, mis vastab teie vajadustele.

Oleme sulle abiks ning pakume konsultatsiooni siseruumide õhukvaliteedi parandamiseks.

Võta meiega julgelt ühendust:

https://www.vitalair.ee/kontakt/

5% SOODUS

Liitu uudiskirjaga ja kingime sulle esimeselt ostult -5% soodustust

*Soodustus rakendub vaid täishinnaga toodetel!