Search

Säästa küttekulusid ja enneta hallituse teket

Kuidas säästa küttekuludelt ning milline peaks olema ruumi temperatuur, et ei tekiks hallitust?

Säästke küttekuludelt! Selle moto järgi käituvad sel talvel paljud. Nii kaua kui võimalik, jääb küttetermostaat välja lülitatuks. See, mis on heade kavatsustega ja mõeldud tarbimise vähendamiseks, võib kiiresti tagasilöögi anda. Kui temperatuuri alandamisega liialdada, teadmata ruumitemperatuuri ja õhuniiskuse seost, riskite hallituse ja terviseprobleemidega.

Kuidas hallitus kodus tekib?

Seda küsimust arutati üksikasjalikult tänavusel hallituse konverentsil, mille korraldas Federal Association for Mold Remediation (BSS).  «Paljudel juhtudel ei suuda võimsam ventilatsioon kompenseerida väiksemat ruumikütet. See ei tähenda, et vähema kütmisega ei saaks hallitust vältida, aga kui te ei tea seoseid, siis võib valearvestus vaatamata intensiivsele ventilatsioonile tekitada hallitusohu., hoiatab hallituse parandamise föderaalne ühendus.

“Kui on niiske, kasvab hallitus alati,” ütleb Wolfgang Lorenz BSS-ist. Kui õhuniiskus on alla 60%, pole hallitusel tavaliselt mingit võimalust. Kui aga ruumi õhuniiskus on regulaarselt kõrgem, leiavad hallitusseened levimiseks optimaalse kasvupinna.

Miks madal toatemperatuur hallitust soodustab?

Kui palju vett suudab ruumiõhk sisaldada, sõltub ruumi temperatuurist. 19 kraadi juures suudab õhk hoida oluliselt rohkem vett kui 12 kraadi juures.

Mida jahedam on ruum, seda suurem on hallituse tekke oht. Jahedates ruumides, kus õhuniiskus on püsivalt kõrge üle 70 protsendi, kondenseerub liigne niiskus aknaklaaside, seinte või mööbli siseküljele – tekivad hallituspesad. Hallitusoht on eriti suur kütteta talveaedades ja magamistubades, kus on enamasti jahedam temperatuur.

Kuidas hallituse ohtu tuvastada?

Kui soovite teada ja vähendada oma kodus hallituse riski, peaksite jälgima ruumi temperatuuri ja õhuniiskust. Hallituse vältimine on soodne ja lihtne.

Kuidas vältida hallitust?

Regulaarne õhutamine on osa hallituse ennetamisest. Nii vahetub soe niiske siseõhk valdavalt jahedama välisõhuga. Kuid olge ettevaatlik: keskmine õhuniiskus on suvel umbes 85% ja talvel 70%. Väärtused, mis sellest kõrvale kalduvad, pole haruldased. Kui õhutate kõrge õhuniiskusega ruumi on niiskusprobleem mõnikord veelgi hullem.

Õhukuivatid vähendavad hallituse tekkimise ohtu

Siseruumides pakuvad tõhusat kaitset kondensaadi ja niiskuse eest mobiilsed Trotec õhukuivatid, mis on saadaval erineva kujundusega (adsorptsioonõhukuivatid, Peltier õhukuivatid) ja sobivad igas suuruses ruumidesse. Niiskuse eemaldamise seadmed tagavad täielikult automaatselt, et toidu valmistamisel, hingamisel, pesemisel või kuivatamisel tekkiv loomulik niiskus ei sadestuks aknaklaasidele, seintele ega mööblile.

Kui palju elektrit kulutavad õhukuivatid?

Ühendage täiendav elektriseade, et säästa energiakuludelt? Kas see on seda väärt?

Troteci mugavusõhukuivatid kasutavad hügrostaadiga juhitava automaatse niiskuse eemaldamisega üllatavalt vähe energiat. Seadmes olevad intelligentsed andurid jälgivad pidevalt ruumi õhuniiskust. Ainult siis, kui see ähvardab eelseadistatud sihtväärtust ületada, lülitub seade sisse ja kuivatab ruumiõhu. Kui soovitud ruumi õhuniiskus on saavutatud, lülitub seade uuesti automaatselt välja. Tänu sellele energiasäästlikule automaatsele õhukuivatussüsteemile jäävad õhukuivati ​​tarbimiskulud tavaliselt kõvasti alla kuludele, mis tekiksid püsiva toakütte puhul, et vähendada hallituse tekke ohtu.

Tutvu lähemalt Vital Airi õhukuivatite valikuga:

https://www.vitalair.ee/product-category/niiskuse-eemaldajad-koju-ja-kontorisse/

5% SOODUS

Liitu uudiskirjaga ja kingime sulle esimeselt ostult -5% soodustust

*Soodustus rakendub vaid täishinnaga toodetel!